Абу-Дабі – столиця Об’єднаних Арабських Еміратів, яка відома в тому числі і різноманітністю культурних пам’яток. Зокрема, в 2017 році в місті з’явився свій Лувр. Рішення про його будівництво прийняли ще в 2007, але процес затягнувся. Будівництво розпочалося в 2009, але дату відкриття кілька разів переносили через організаційні проблеми.
Унікальний комплекс на острові Саадіят в Перській затоці побудував французький архітектор Жан Нувель. У колекції – експонати різних цивілізацій і епох.
Дістатися до острова можна по автомагістралях, які тягнуться до мостів від столиці Абу-Дабі. Територіально Саадіят знаходиться буквально в десяти хвилинах від центру міста та в двадцяти – від аеропорту. Крім автомобілів та таксі до Саадіята курсує міський автобус.
Своїми колекціями поділилися 13 французьких музеїв. Це понад 300 світових шедеврів тільки за перший рік. У їх числі роботи Леонардо да Вінчі, Ван Гога, Пабло Пікассо і Поля Гогена. Музей продовжує здобувати ще десятки і сотні експонатів з усього світу.
Площа музейного комплексу – 64 тисячі квадратів. Лувр займає 8,6 тисяч, з яких 6,4 тисячі припадає на постійні експозиції, а решта – на тимчасові виставки та дитячі зали.
За своєю суттю комплекс – мініатюрне місто, яке складається з окремих функціональних просторів. Вартість будівництва за деякими оцінками становила понад 560 мільйонів євро. Трохи менше шейхи ОАЕ виплачують за використання назви «Лувр».
Як це виглядає?
Зовні Лувр в Абу-Дабі нагадує гігантського жука з сріблястим панциром. Або як мінімум – літаючу тарілку з пробоїнами. Діаметр купола – 180 метрів, на які припадає трохи 7850 отворів, що пропускають світло.
Складається цей купол з 8 шарів металу. Тут і залізо, і нержавіюча сталь, і алюміній. Загальна товщина доходить до 7 метрів. А вага купола – 7,5 тонни. Це більше конструкції Ейфелевої вежі. Опори майстерно приховані всередині будівлі, так що створюється враження, що купол літає над головою.
Простір усередині розмежовано білими кубами та грою світла. Тінь від ажурного купола нагадує тінь від фінікових пальм. Всі стіни пофарбовані в білий і оточені водою. Це створює ілюзію, що музей одночасно знаходиться у відкритому морі і під відкритим небом.
Жан Нувель добре знайомий з арабської архітектурою і сучасними трендами. Його улюблені інструменти – світло і геометрія. А ідея полягала в тому, щоб замість типового музею створити простір, в якому будуть збиратися люди, зацікавлені в культурі та мистецтві. І куди вони б поверталися знову і знову за новими враженнями, обговореннями та зустрічами з однодумцями.
Та й сам острів Саадіят не такий простий. Це цілий комплексний проект, який ініціювала влада Еміратів. Площа – близько 2,7 тисяч гектарів. Крім Лувру в комплекс входить ще чотири об’єкти: Морський музей японського архітектора Тадао Андо, Національний музей Заїда авторства Нормана Фостера, Центр мистецтв від Zaha Hadid Architects та Гуггенхайма-Абу-Дабі від Френка Гері. Всі архітектори, як і Жан Нувель – лауреати Прітцкерівської премії.
А щоб спланувати відпустку до Абу-Дабі найкращим чином, звертайтеся до туристичної агенції Хіт Тревел. Наші менеджери допоможуть все організувати на ваш смак та бюджет!