м. Львів вул. Вітовського, 29 office@hittravel.com.ua
Цікаві звичаї святкування Нового року в світі

Новий рік та Різдво, мабуть, найдовгоочікуваніші свята мешканців усього світу. У нашій країні традиційно саме Новому року приділяється більше уваги та часу на підготовку, але в європейських країнах з більшим натхненням чекають на Різдво. У формуванні традицій значну роль відіграє історія та менталітет мешканців певних континентів, але всіх нас об’єднує одне – ми всі з нетерпінням чекаємо, коли свято постукає у двері. Розповідаємо про цікаві звичаї святкування Нового року в світі!

Скандинавія

Жителі північних країн замість традиційних ялинкових іграшок віддають перевагу фігуркам тварин. Окремо варто згадати різдвяного цапа, без якого у Скандинавії ялинка не вважатиметься святковою. Також скандинави дуже люблять дерев’яні іграшки – в прикрасах будинку та новорічної ялинки їх набагато більше, ніж гірлянд та мішури.

Центральна та Південна Америка

У Мексиці традиційною для південних країн «новорічною ялинкою» служить пальма, але у своїх будинках мексиканці ставлять у банки ароматні ялинові гілки. Будинок вони прикрашають не гірляндами та іграшками, а християнськими символами, зокрема зі сценою народження Христа.

Цілком божевільними для нас можуть здатися новорічні традиції мешканців Панами. У Новий Рік у них прийнято спалювати опудало. Це опудала політиків, знаменитих спортсменів та інших відомих особистостей. Жодного злого наміру панамці в цьому не вбачають. У спалювання вони вкладають символ спалювання усіх неприємностей року, що минає. Крім цього, місцеві жителі ще й «загрожують» наступному року, щоб він не приніс у їх життя лиха та негаразди.

Жителі Аргентини в останній робочий день перед Новим роком викидають з вікон своїх офісів непотрібні папери, газети, журнали, старі звіти, тощо. В ці дні вулиці міст засіяні тоннами макулатури, а двірники розчищають наслідки незвичайної традиції до наступного ранку. Кажуть, що такий звичай чудово знімає стрес, що накопичився.

Європейські країни

Як і в Аргентині, у мешканців Італії напередодні Нового року заведено викидати все непотрібне. Причому позбавляються вони не тільки від паперу, а й одягу, меблів і старої сантехніки. Інша цікава традиція в італійців – вбиратися у Новий рік на все червоне. У свята навіть людям, які зобов’язані носити уніформу, робляться невеликі поблажки.

А от у Греції дуже дивна традиція новорічних подарунків. Там, прийшовши на святкування у гості, господарям дарують камінь. Причому чим він важчий, тим краще. Цей символ означає матеріальний достаток і символізує вагу гаманця. Після опівночі старший член сім’ї на дворі розбиває об землю плід гранату. Якщо всі зернятка розсипалися по території, на цей будинок у Новому році чекає на велике щастя.

Жителі Данії також полюбляють випустити пару, тож під час нічних гулянь після сімейного застілля часто б’ють посуд та кидають його у двері друзів та сусідів. На ранок, якщо біля порогу будинку данця виявиться багато уламків – значить чекати йому успіху в Новому році.

Після настання Нового року у кожному будинку Болгарії на кілька хвилин гаситься світло. Коли вся компанія залишається у повній темряві, можна сміливо підійти та поцілувати навіть малознайому людину. Ображатися чи відмовлятися не можна – велике свято дарує можливість виявити емоції та зберігає таємницю нічного поцілунку.

Опинившись 31 грудня на вулицях Австрії, ви швидко звикнетесь з думкою, що всюди гуляють люди в міфічних костюмах, що нагадують біса. Це традиційний дух Перхтен, більш відомий як Крампус. За легендою він злий брат-близнюк Санти, який забирає дітей, які погано поводилися цього року.

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x