м. Львів вул. Вітовського, 29 office@hittravel.com.ua
Албанія. 5 визначних місць країни

Албанія приголомшлива і різноманітна за красою країна. На півночі вона омивається Адріатичним морем, а на півдні Іонічним. Це дає вам можливість вибору найбільш підходящого і привабливого регіону для вас.

Відпочинок в Албанії доступний. Напрямок тільки розвивається в туристичному плані і тут немає фешенебельних готелів з величезними територіями і розвагами. Але тут є все для комфортного відпочинку за доступними цінами. А поки ви будете визначатися, ми у Хіт Тревел створили добірку із 5 визначних місць країни.

1. Саранда

Саранда – албанське місто, що пропонує туристам прекрасні пляжі. Урізноманітнити відпочинок на Іонічному морі можна буде, відвідавши фортецю Лекурсі, що славиться приголомшливим видом на захід сонця, а також вивчивши історичну частину Саранди.

Головна пам’ятка міста – це руїни стародавнього Бутрінті. Його побудували греки в VII до н.е. Вергілій називав його нової Троєю, а Плутарх був впевнений, що тут помер Пан, син бога Гермеса. До 20-х років минулого століття місто лежало в руїнах, причому більша частина його була під землею. Проте ним зацікавилися італійські археологи і почали роботу з відновлення. За нетривалий час були розкопані фортеці, вілли, акведуки, бестіарій і інші об’єкти стародавнього поселення.

2. Аполлонія

Аполлонія – це древнє місце, де колись проживав іллірійський народ. Аполонія Иллірійська була найбільшим давньогрецький портом в Іллірії (територія сучасної Албанії), заснованим вихідцями з Коринфа і Керкіри.  Місто було захоплене римлянами в III столітті до н. е.

Поселення втратило свою важливість і славу після сильного землетрусу. Досі мандрівники зможуть побачити чудові зразки римської архітектури: колони, стіни, театр і бібліотеку. На місці Аполлонії виявлені залишки храму VI століття до н. е. і театру, мощені вулиці і мозаїчні підлоги.

3. Тирана

Столиця Албанії може зацікавити туристів численними розвагами. Цікавою є і повна пам’яток площа Скандерберга, поруч з якою розташовується Національний історичний музей. Проте головна пам’ятка Тирани – мечеть Ефем Бей – найстарша споруда на площі.

Внутрішнє оздоблення не типове для мечеті – вона розписана за мотивами релігійних споруд Єрусалиму. На фресках зображені дерева, водоспади, мости, що теж рідкість для ісламської культури. Біля мечеті є годинникова башта заввишки 35 м. Вона стала такою в 1928 році, коли її наростили при реконструкції.

4. Шкодер

Або Шкодра. Шкодра – найбільше місто північній частині Албанії і культурна столиця країни. Одна з головних міських визначних пам’яток – Громадський музей, або Музей-Популло. Він знаменитий своєю величезною колекцією історичних фотографій, а також великим зібранням археологічних знахідок.

Неподалік від міста знаходиться фортеця Розафа на скелястому пагорбі в оточенні річок Боян і Дрин. Вважається, що фортеця була закладена ще в III столітті до н.е, і з тих пір пережила безліч облог. Шкодер входить в число найстаріших міст не тільки в Албанії, а й у всій Європі.

5. Гірокастра

Це місто зазначене у списку ЮНЕСКО і славиться унікальною архітектурою османського періоду. Будинки в місті нагадують крихітні замки, що викликає справжнє захоплення. У Гірокастрі також є великий військовий музей і розташована в дивовижному замку художня галерея. Це одне з найкрасивіших історичних міст Албанії, що легко може конкурувати з найкрасивішими старовинними містами Балкан.

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x