м. Львів вул. Вітовського, 29 office@hittravel.com.ua
Албанія та 5 неймовірних фактів про цю країну

Албанія – маленька країна в Південній Європі, розташована в західній частині Балканського півострова, уздовж узбережжя Адріатичного моря. На вузькій прибережній рівнині, яка тягнеться на більшій частині країни, підносяться гори, висота яких досягає 2 000 метрів. Албанія – одна з найменших і найбідніших країн Європи. Проте, після кількох десятиліть комуністичного правління вона впевнено рухається на шляху до прогресу. І сьогодні ми у Хіт Тревел хочемо поділитися цікавими фактами про цю країну.

1. Країна озер та гірських вершин

Найстаріше озеро в Європі знаходиться в Албанії. Озеро, відоме як Охрид, є одним з найдавніших озер світу.  Тут водяться унікальні види рослин і тварин, а також живі скам’янілості. Озеро охороняється ЮНЕСКО.

Скадарське озеро, найбільше озеро Південної Європи, частково знаходиться в Албанії. Площа його поверхні – від 370 до 530 квадратів, і вона ділиться між Албанією і Чорногорією. Третина озера знаходиться в межах албанських кордонів.

Рельєф Албанії гористий, а вершини гірських ланцюгів досягають висоти 2400 м. Найвища точка країни – гора Кораб висотою 2 753 м. Албанія розділяє цю гору з двома іншими країнами, Косово і Македонією.  В 2009 році групою дослідників з Університету Колорадо виявлено чотири унікальних льодовики на висоті 2000 м. Вони стали найпівденнішими льодовиками в Європі.

2. Фантастичне природне розмаїття

Маленька країна має значне біорізноманіття. Близько 3250 видів рослин можна знайти в цій країні, що становить майже третину всіх видів рослин, знайдених в Європі. Також в Албанії виявлено 91 вид тварин, які перебувають під загрозою зникнення. Наприклад, далматинський пелікан чи тюлень-чернець.

Близько 40% загальної площі країни займають ліси. В Албанії добувають численні природні ресурси. Це нафта, природний газ, вугілля, боксит, хром, мідь, залізна руда, нікель, сіль і деревина.

3. Розвинена інфраструктура

Найбільший і найбільш жвавий морський порт Албанії, порт Дуррес, є одним з найбільших пасажирських портів на узбережжі Адріатичного моря. Він обслуговує близько 1,5 мільйонів пасажирів щороку. Інтернет в країні є одним з найшвидших і дешевих в Європі. Також Албанія є найбільшим в світі виробником гідроелектроенергії. Всі 100% енергії країни припадає на гідроелектростанції.

4. Релігійний мікс

Жителі Албанії сповідують переважно іслам, але частина з них належить Албанської православної або Римської католицької церкви. Приблизно 70% албанців є мусульманами, близько 20% належать Албанської православної церкви, а решта – до Римської католицької церкви. Це тому, що країна довго перебувала під владою Османської імперії. Цікаво, що в 1967 році Албанія була проголошена першою атеїстичною державою в світі. Під керівництвом Енвера Ходжі релігія була заборонена, і будь-хто, хто порушував закон, був відправлений у в’язницю на термін від 3 до 10 років.

5. Виноградники та гарбузи

Албанія є однією з європейських країн з довгою історією вирощування винограду. Лози вирощувалися в країні ще в льодовиковий період, а найстаріше насіння, знайдене в Албанії, має вік від 4000 до 6000 років. Гарбузи займають особливе місце в країні. Крім очевидного використання в кулінарії, вони використовуються для декору і в якості подарунків.

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x