м. Львів вул. Вітовського, 29 office@hittravel.com.ua
5 цікавих фактів про Кемер, Туреччина

Кемер вражає мальовничими краєвидами, адже розташований одразу між морем та високими горами. Він водночас приваблює любителів пляжного відпочинку та нічного життя. Кемер належить до так званої Турецької Рив’єри – курортів із найрозвинутішою інфраструктурою. Населення міста – лише близько 20 тисяч чоловік, проте в сезон людей буває більше в кілька разів. І не дарма.

Ми у Хіт Тревел точно знаємо, що кожен курорт має свої цікаві особливості, що не обмежуються лише пляжем. Розповідаємо 5 цікавих фактів про Кемер!

1. Кемер та Олександр Македонський

Здавалося б, до чого тут видатний полководець? Проте Кемер належить до історичної області Лікія, що дійсно зберігає сліди не лише Олександра Македонського, а й Марка Антонія та інших видатних особистостей. Колись Лікія була окремою країною на півдні Малої Азії та займала територію сучасних Анталії та Мугли. Тут було самобутнє все: культура, архітектура та мова. У різні часи Лікію завойовували перси, Олександр Великий, римляни та турки. Проте вона ледь не найдовше зберігала автономію серед античних імперій.

2. Крихітне поселення

Трохи більше сотні років тому на місці Кемеру було крихітне поселення Ескікьой. У стародавні часи воно мало іншу назву – Ідірос. Досі вчені дуже мало знають про життя місцевих жителів окрім того факту, що сюди регулярно сходили селеві потоки з гір. Територія була дуже болотистою та тут відбувалися постійні руйнування, тож поселення майже не розвивалося. Проте у 1910 році влада з допомогою місцевих жителів розпочала будівництво захисної кам’яної стіни. Через сім років її було завершено, і вона  простягнулась вздовж гірських схилів на цілих 23 км. Зокрема, саме так оновлене поселення отримало сучасно назву. «Кемер» буквально переводиться з турецькою, як «пояс» чи «ремінь».

3. Перше наземне сполучення

Як не дивно, довгі роки між Кемером і Анталією не було наземного сполучення. Дістатися поселення можна було лише морем. Спочатку почала стрімко розвиватися Анталія, і лише коли вона стала значим у світових масштабах популярним курортом, почався розвиток транспортної інфраструктури. Першу дорогу почали прокладати лише у 60-х. Проте зараз траса D400 відома серед мандрівників казковими краєвидами.

4. Лікійська тропа – найдовший трекінговий шлях

Повертаючись до історії Кемеру та Лікії, варто зазначити, щ саме тут проходить один із найдовших трекінгових маршрутів у світі. Він бере початок із селища Гьойнюк в регіоні Кемер та простягається більш ніж на 500 км. Маршрут має назву «Лікійська тропа» та повторює стародавній торгівельний шлях лікійців.

5. Відголоски палеоліту

Лише у 16 км від Кемеру знаходиться печера Бельдібі, що зберігає сліди людства епохи палеоліту. Знахідки печери Бельдібі зазвичай розглядають у комплексі із печерою Бельбаші. Зображення на стінах, знаряддя праці, частки зброї, тощо – все це датується періодом пізнього мезоліту та неоліту. Явище навіть отримало власну назву – культура Бельбаші, до якої також відносять неолітичні печери Чаркін, Караін та Окюзлю. Окрім того, при розкопках 50-х років на території також знайдені поселення, що датуються першими століттям до нашої ери.

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x