Тропеа – перлина Тірренського моря. Відомий пляжний курорт Італії належить до провінції Вібо-Валентія. Райський куточок розташувався на скелястому мисі між затоками Святого Євфимія та Джіойа-Тауро.
Тропеа – один із найважливіших туристичних центрів Калабрії. Його особливість – унікальне поєднання природних ландшафтів, мальовничих морських пейзажів та пам’яток, що зберегли найдавніші таємниці історії.
Пляжі Тропеа неодноразово отримували нагороду «Блакитного прапору» за екологічність та чистоту.
Коста-дельї-Дей чи Коста-Белла – південне узбережжя Тірренського моря. Берегова лінія – різноманітна за рельєфом. Тут і білі пляжі, і гострі камені, і маленькі затишні бухти. Добратися до деяких з них можна лише пішки, а до інших – тільки на човні. Окрім Тропеа, частиною Коста-дельї-Дей також є Піззо, Бріатіко, Цамборне, Паргелія, Рікаді, Йопполо, Нікотера.
Тут справжній рай для прихильників водних видів спорту. Особливо його полюбляють дайвери, які прагнуть зануритися у фантастичний та химерний підводний світ з його різноманітними та унікальними представниками. Місцевий клімат та морський вітер завжди сприяє кайтсерфінгу та віндсерфінгу. Поширені й інші екстремальні розваги.
Місцеві особливості
Одна із фішок Тропеа – місцева кухня. Всі страви мають характерний пряний смак через надзвичайну популярність гострого перцю чилі. Його використовують тут практично повсюди: при приготуванні основних страв, пасти, навіть десертів, шоколаду та морозива.
Обов’язково варто спробувати традиційну калабрійську пасту домашнього приготування. Вона подається із м’ясним соусом. Славиться «блакитна» риба, яка подається у найрізноманітніших видах та поєднаннях. Не менш смачна місцева варіація салямі – пряної свинячої ковбаси. Окрім того, тут як ніде полюбляють та вміють використовувати солодку червону цибулю. Фірмовий десерт Тропеа – обсмажені в олії шматочки борошна, змішані з яйцем, цукром, цедрою лимона і апельсина.
Незвичним під час екзотичного відпочинку буде й шопінг. У старому місті можна відшукати невеликі магазини майстрів по дереву, залізу, текстилю та кераміці. Деякі магазинчики знаходяться у віданні місцевих фермерів, які продають продукти своїх господарств – це оливкова олія, вино, солодощі, свіжі яйця, горіхи, пряні ковбаси, тощо.
Чим ще зайнятися на розкішному узбережжі Тропеа?
В Тропеа знайдуть розваги до смаку не лише шанувальники пляжного відпочинку.
– Тропеа приховує вражаючі палаци, де зберігаються цінні скарби. Наприклад, в палаці Палаццо-Торальдо приховані приватні колекції, до яких входять середньовічні сувої та картини, стародавні християнські надгробки.
– Романський кафедральний собор, виконаний в кращих традиціях сицилійської-норманського стилю, зведений в 12-му столітті на місці колишнього візантійського кладовища. Інтер’єр відомий статуєю Мадонни-делла-Ліберта з каррарського мармуру 17-го століття та статуєю Мадонни-дель-Пополо роботи Джованні Агноло та Монторсолі, учня Мікеланджело, 16-го століття.
– Благовіщенська церква, побудована за наказом Карла V в 1535-му році на місці ранніх готичних скитів. Цікавою є мармурова скульптурна композиція з зображенням сцени Благовіщення фрески та дерев’яне розп’яття.
– Церква Святої Марії, заснована бенедиктинськими ченцями. Вона височіє на скелі, оточеній морем, та ймовірно датується 11-м століттям.
Тож райське сонячне узбережжя багате і на історичну та культурну спадщину.