м. Львів вул. Вітовського, 29 office@hittravel.com.ua
Кіпр вражає: 5 популярних фактів

Кіпр є одним з найпопулярніших місць проведення відпустки. Білі пляжі, безкрає синє море і цікава культура місцевих жителів відомі в багатьох куточках світу, а численні легенди і міфи тільки підігрівають інтерес потенційних гостей цього дивовижного місця. Тож ми у Хіт Тревел вирішили зібрати 5 популярних фактів про цей туристичний рай.

1. Походження назви досі невідоме 

Навіть сьогодні достовірно не встановлено, що саме стало причиною настільки оригінальної назви острова. Існує кілька думок з цього приводу. Одні історики вважають, що назва «Кіпр» походить від «cuprum», тобто «мідь». З давніх часів на острові були виявлені великі поклади цього найціннішого для свого часу металу. З інших джерел випливає, що назва острова пов’язана з місцевим деревом кипарисом, яке займає значні площі. Проте жодна з теорій не доведена остаточно.

2. Сильне християнське коріння

Абсолютна більшість корінного населення сповідують християнство і є православними віруючими. Існує думка, що саме цей острів став першим місцем, яке відвідали апостоли Павло і Варнава, коли вирушили по світу з християнською місією. Відповідно, Кіпр серед перших потрапив під вплив православної церкви. Відвідавши монастир «Ставровуні», можна на власні очі побачити цвях з того самого хреста, на якому був розіп’ятий Христос.

Навіть сьогодні роль церкви в житті пересічних кіпріотів значна. Церква не відділена від держави і взяла на себе багато клопотів щодо забезпечення шкіл, а самих дітей з раннього віку привчають до віри і обрядів. Кіпріоти найбільше люблять три православних свята: Світлу Пасху, Різдво Христове та Успіння.

3. Пляжі та сонце

Якщо вірити статистиці, то саме на Кіпрі найбільше сонячних днів серед всіх островів і держав Середземноморського басейну. Що стосується пляжів, є відразу кілька приємних новин для туристів. По-перше, понад 40 пляжів Кіпру визнані найбезпечнішими і найчистішими в світі, отримавши позначку в вигляді Блакитного прапора. По-друге, доступ навіть на самий розкішний пляж острова абсолютно безкоштовний, на острові немає приватних пляжів. Завдяки бездоганному клімату тут дуже багато довгожителів в порівнянні з іншими країнами.

4. Найосвіченіша нація?

Кіпріоти претендують на звання однієї з найосвіченіших націй світу. Підручники і вся система освіти тут повністю безкоштовні. Дітей до школи з віддалених районів доставляють безкоштовним автобусом. Коли дитина переходить в старші класи, школа надає чек на покупку комп’ютера, а діти з бідних сімей завжди отримують додаткову порцію харчування. Якщо ж учень закінчить школу з відзнакою, йому надається право отримати вищу освіту за рахунок держави. При цьому йому нараховується стипендія.

5. Столиця двох держав 

Нікосія – вражаюча столиця кіпріотів, що є давнім індустріальним містом з розвиненою торгівлею. Вона належить відразу двом державам: Кіпру та Північному Кіпру. Через місто проходить розділова лінія між країнами. Вона ділить Нікосію на частини, що належать грекам-кіпріотам і туркам.  Дві половинки з’єднують одна автомобільна і дві пішохідні дороги.

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x