м. Львів вул. Вітовського, 29 office@hittravel.com.ua
Найкращі курорти Єгипту: коли їхати?

Щоб спланувати ідеальний відпочинок, потрібно визначитися з основними питаннями. Зокрема що стосується клімату та часу відпустки. Яка погода на єгипетських курортах і в містах? Коли кращі і гірші місяці для відпочинку? Які особливості погоди потрібно знати? Ми у Хіт Тревел точно знаємо всі відповіді!

Деякі аспекти клімату і погоди в Єгипті скрізь однакові. Перше – це дуже активне сонце. Кількість сонячних годин на рік – від 3500 до 3800. Також майже всюди в Єгипті вітряно. Вітер дме постійно протягом року, а середня швидкість коливається від 4 до 6 метрів в секунду. Влітку це дуже приємно, так як вітер освіжає. Але в зимовий час вітер робить погоду в Єгипті більш холодною. «Сезон вітрів» починається в лютому і триває до липня. Не можна сказати, що він явно виражений, просто вітер в цей час більш інтенсивний. Швидкість досягає 15 метрів в секунду.

Узбережжя Червоного моря

На Червоному морі багато курортів, і погода на них приблизно однакова. Їх можна назвати цілорічними. Це Хургада і Шарм-ель-Шейх, Дахаб, Ель-Гуна, Сахл-Хашіш, Макаді Бей, Сома Бей і Сафага. В Ель-Кусейр і Марса Алам вода і повітря приблизно трохи тепліші. В Айн-Сохна, Таба і Нувейба навпаки, трохи холодніші. Квітень, травень, вересень та жовтень вважаються кращими місяцями для відпочинку на курортах узбережжя Червоного моря. Влітку буде занадто жарко. Буває, що температура вдень піднімається до 38-40 градусів. Взимку відносно холодне море. На курортах на материку іноді трапляються піщані бурі, зазвичай щороку буває одна або дві. На курортах Синая їх не буває. Урагани, шторми, бурі – це екстраординарне явище, тож тут можете не перейматися.

Каїр

Ідеальний сезон для відвідування Каїра – осінь. Погода тепла, стабільна, не надто спекотна, без дощів і різких похолодань. Якщо дивитися тільки на цифри, то весна може здатися навіть кращою. Але справа в тому, що навесні починаються сильні вітри з пустелі, вони називаються «хамсин». І вони приносять з собою пісок. Взимку, особливо ночами в Каїрі холодно – до +5-6 градусів. Обов’язково беріть светр і куртку для вечірніх прогулянок. Влітку сонце дуже активне, тож огляд визначних пам’яток краще планувати вранці або ввечері. Вдень температура часто підвищується до 40 градусів. Зазвичай вітер надає полегшення, але він є не завжди та не всюди. Найгірше спека відчувається в Гізі і некрополях пустелі – на пірамідах в Гізі, Саккарі, Дахшуре. Дощ в Каїрі буває, але рідко і тільки в зимові місяці.

Луксор

Місто Луксор, колишні Фіви – це другий за популярністю в Єгипті екскурсійний напрямок. У Луксорі яскраво виражений пустельний клімат. Готуйтеся до дуже великого перепаду температур. Вдень тут жарко, вночі холодно. Весна і осінь ідеальні для огляду визначних пам’яток Луксора. Зима також вважається хорошим сезоном. Однак не забувайте про холодні ночі. Влітку Луксор надто спекотний, хоча спека й переноситься легше через низьку вологість. Особливо сильно нагрівається «долина мертвих» на заході від Луксора. Саме тут знаходяться головні визначні пам’ятки: Долина Царів і гробниця Тутанхамона, храм Хатшепсут, колоси Мемнона. Може навіть оплавитися підошва взуття.

Середземноморське узбережжя

Курорти Середземного моря та Олександрії мають чітку сезонність, на відміну від узбережжя Червоного моря. Сезон тут триває з травня по жовтень. Погода в Олександрії і на курортах Мерса-Матрух і Ель-Аламейн приблизно однакова. Але пам’ятайте, що вологість тут висока – 65-70%. Іноді в Олександрії буває навіть сніг.

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x