Не варто сприймати Туреччину виключно як пляжно-розслаблений варіант відпочинку. На її території розташовані і збережені численні археологічні пам’яток, настільки древні, що дух захоплює.
Анталія – друга столиця Туреччини та її головний курорт. Славиться вона природними пам’ятками, багатою культурою та неповторним колоритом. Тут легко поєднувати різні види відпочинку: насичену екскурсійну програму, активне дозвілля, екстремальні розваги. Анталія поєднує спадщину стародавніх цивілізацій, східну архітектуру та сучасний європейський стиль.
-Памуккале. Білосніжні травертинові тераси Памуккале здалеку схожі на розроблений кар’єр. Але зблизька це справжнє геологічне диво, яке називають «бавовняною фортецею». Все плато, що підноситься над річкою, вкрите гладким травертином, що нагадує лілії, раковини і чаші. Мандрівники приїжджають сюди, щоб зміцнити здоров’я і насолодитися видами – подібні пейзажі не зустрічаються більше ніде в світі. Поруч з терасами, утворюючи з ними єдиний комплекс, знаходиться древнє місто Ієраполіс, де досі ведуться розкопки. По дорозі до терас можна оглянути Археологічний музей. Крім того, неподалік знаходяться діючі термальні лазні.
-Кекова. Острів Кекова в Туреччині цілком заслужено називають «перлиною Середземномор’я». Він входить в усі яхтові маршрути по Туреччині, тут відмінний дайвінг, а одна з найпопулярніших розваг – прогулянки на човні зі скляним дном. Численні археологічні знахідки зберегли спадщину грецької культури. Саме тут руїни відразу чотирьох античних міст – Доліхісте, Аперлаї, Теймусса і Сімена.
-Міри Лікійські. У долині Демре збереглися залишки стародавнього міста – Мір Лікійських. Міри знаходилися поблизу моря, на річці Андрака, у гирла якої була гавань Андріаке. Згідно з легендою саме в цій гавані пристав до берега апостол Павло перед своїм відправленням до Риму. Сьогодні від стародавнього міста збереглися лише руїни чудового греко-римського театру і унікальні висічені в скелях гробниці. Саме тут жив, проповідував і спочив святитель Миколай. Тому це ще й визначна християнська святиня та місце паломництва.
-Каппадокія. Каппадокію називають серцем нинішньої Туреччини. Це історична область в центральній частині країни, що славиться незвичайною природою та можливістю доторкнутися до історії перших століть християнської Церкви. Тут – неповторні ландшафти, вулкани із засніженими вершинами, невисокі відокремлені гори, скелясті масиви та благодатні долини. Підземні міста і святині Каппадокії – Невшехір, де люди досі живуть в туфових печерах, Ургюп з унікальними печерними будинками, Гереме з музеєм під відкритим небом, древні підземні міста Деринкую та Каймакли, ущелина Іхлара з глибоким каньйоном вулканічного походження.
-Острів Клеопатри. Острів Клеопатри або легендарне античне місто Кедраї розташоване у прекрасній затоці Гекова. Легенда свідчить, що острів Клеопатрі подарував її другий коханий – великий римський полководець і політичний діяч Марк Антоній. За наказом легендарного полководця, спеціально для Клеопатри, з Єгипту доставили кілька галер унікального білого піску, який зберігся до наших днів і зустрічається тільки в Африці.
-Будинок Богородиці в Ефесі. Невеличкий будинок, датований 7-м сторіччям, в кінці 19-го сторіччя з подачі католицьких місіонерів стали ототожнювати з будинком, в якому жила мати Ісуса Христа – Діва Марія. Це підтверджують деякі свідчення місцевих жителів та опубліковані видіння німецької черниці Анни Катерини Еммеріх.
А щоб не витрачати час та зусилля та організацію відпустки до Анталії, звертайтеся до нашої туристичної агенції Хіт Тревел.