м. Львів вул. Вітовського, 29 office@hittravel.com.ua
Стамбул та його топ 5 визначних місць

Стамбул – місто контрастів, місто красивої архітектури, місто, в яке неможливо не закохатися. Це місто, прогулянок по якому завжди мало. Нерідко туристи відвідують Стамбул транзитом, зупиняючись лише на кілька днів. Тому так важливо визначитися з тим, що подивитися в першу чергу. І ми в Хіт Тревел вже склади власний топ 5 визначних місць.

1. Босфор

Босфор – один з найважливіших судноплавних шляхів Стамбула, що з’єднує Мармурове море з Чорним і ділить місто на дві частини: азіатську і європейську. Це місце зустрічі численних судів, що проносяться по протоці майже безперервно. Бажаючі можуть дати відпочинок ногам, сісти на кораблик і відправитися в плавання. Водна прогулянка по Стамбулу відкриває не тільки морську красу, а й неймовірні види мальовничого міста. Очам туристів постає абсолютний мікс з різноманітних архітектурних стилів. Будинки, мечеті, палаци, пишні дерева, чайки, блакитне небо, блискуча водна гладь – всі ці яскраві плями оригінально контрастують і доповнюють одна одну.

2. Палац Топкапи

Звання безперечного лідера серед найцікавіших пам’яток Стамбула отримує головна резиденція правлячої династії османів – палац Топкапи. Саме тут спочатку жили турецькі султани зі своїми сім’ями, влаштовувалися засідання рад, приймалися найважливіші політичні рішення. Новий палац, як спочатку називали Топкапи, був побудований за наказом султана Мехмета Завойовника. Зведення почалося в 1459 році, через 6 років після завоювання Константинополя. Історики розповідають, що для будівництва Мехмет II закликав кращих майстрів своєї справи: теслярів, мулярів та художників. За різними відомостями роботи велися від 6 до 10 років. Розташовується палац в історичному центрі міста – на мисі Сарайбурну. Площа його величезна – понад 700 тисяч квадратів. На території знаходиться двір яничарів, канцелярія, гарем, покої, бібліотека, скарбниця, стайні, лазні, кухні та багато іншого.

3. Палац Долмабахче

Саме він став постійною резиденцією останніх султанів Османської Імперії. Розташовується палац біля Босфорської протоки. Стиль будівель захоплює і одночасно дивує. Це бароко з властивою йому пишністю, колонадами, великою кількістю скульптур. Простежуються також риси рококо і неокласицизму. Використані архітектурні напрямки зовсім не характерні для Туреччини. Будівництво тривало цілих 11 років. Будівлю прикрашали коштовностями, золотом і сріблом. Одне з найбільш неймовірних чудес палацу – кришталеві сходи з перилами з червоного дерева. А ще величезна люстра з богемського скла вагою близько 5 тон, яку презентувала королева Англії Вікторія.

4. Блакитна мечеть Стамбула

Блакитна мечеть – одна з найбільш значущих в місті. Зовнішній вигляд святині настільки величний і прекрасний, що її називають зразковим шедевром світової архітектури. Мечеть була побудована за наказом султана Ахмета. Цілих 15 років тривало будівництво. У давні часи мечеть носила назву Султанахмет. Світло-блакитні тони стали основними відтінками плитки. В цьому і є секрет другої назви. Крім того декор містить золото і арабські написи. У самому центрі мечеті встановлена величезна люстра з лампадами. Таке видовище нікого не залишить байдужим!

5. Мечеть Сулейманіє

Ця дивовижна святиня була споруджена за наказом султана Сулеймана I Пишного. Рішення головного архітектора вражали своєю неординарністю. Наприклад, для досягнення ідеальної акустики в стіни будівлі вбудували керамічні глечики, а для боротьби з комахами розвісили страусині яйця. А ще майстрам вдалося домогтися чарівного відчуття наповненості світлом, яке виникає у кожного, хто входить в мечеть. Секрет такого ефекту в особливій будові купола і кількості віконних прорізів. Всього можна нарахувати 168 вікон: 32 великих вбудовані в купол, інші розташовані по периметру будівлі.

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x