м. Львів вул. Вітовського, 29 office@hittravel.com.ua
Визначні місця Туреччини, де варто побувати хоч раз

Багато хто знає Туреччину тільки завдяки пляжному відпочинку і системі all inclusive. А насправді на території сучасної Туреччини зібрані десятки і сотні пам’ятників древніх цивілізацій. До створення Османської імперії по цих землях ходили хетти, греки, перси, македонці, римляни і візантійці. Всі ці народи залишили після себе величні пам’ятники архітектури. І немає кращого місця, щоб познайомитися з ними, ніж приїхати до Туреччини. Саме про такі найвизначніші місця ми розкажемо сьогодні.

  1. Блакитна мечеть. В самому серці Стамбула на узбережжі Мармурового моря зведена Мечеть Султанахмет або Блакитна мечеть. Це найбільш значуща мечеть в місті. Для будівництва зовнішніх фасадів використовувалося два кольори: білий і блакитний. Вище центрального купола піднімаються вежі шести мінаретів. Більше двохсот вікон роблять все приміщення світлим і повітряним. А внутрішнє оздоблення відрізняється багатством і витонченістю.
  2. Босфор. Найкраще, що може зробити турист, який потрапив в Стамбул, це взяти круїз по Босфору. Протока Босфор поряд з протокою Дарданелли з’єднує два моря і два континенти, а також сам Стамбул.
  3. Цистерна Базиліка. На перший погляд можна вирішити, що це древній величний палац, затоплений по волі випадку. На цю думку наводять красиві колони давньоримського періоду зі скульптурними зображеннями. Однак, це місце було побудовано, як підземне водосховище, будівництво якого почалося ще в IV столітті.
  4. Собор Святої Софії. Це найбільший православний собор Візантійської імперії. Більше тисячі років віруючі християни приходили в величну будівлю на службу, поки не почалося османське вторгнення. Собор був перетворений в мечеть, до нього прибудували чотири мінарети, і почалися служби на арабській мові. Зараз в цьому місці розташовується музей.
  5. Памуккале. У цьому місці потрібно насолоджуватися природним дивом або «бавовняним замком», як називають це місце турки. Білосніжні каскади термальних ванн йдуть уступами донизу. І все це завдяки насиченим карбонатом кальцію термальним водам або та вапняковим відкладенням.
  6. Каппадокія. Каппадокія славиться своїми неземними пейзажами і дивовижними природними явищами. Це настільки красиво, що описати не вистачить слів. Величезні кам’яні горби приймають форму то верблюда, то зайця, то закоханої пари. Природа тут настільки інопланетна, що послужила натхненням для Джорджа Лукаса при створенні Зоряних воєн.
  7. Гьореме. Національний парк Гьореме з печерним комплексом повідає про життя перших християн на території сучасної Туреччини. Тут же збереглися ранні християнські фрески. Унікальне підземний місто має кілька рівнів. Тут розташовувалися житлові приміщення, загони для худоби, школа, церква і навіть винні льохи.
  8. Ефес. Ще один древнє місто на території сучасної Туреччини. Місто відоме перш за все тим, що в ньому знаходилося одне з семи чудес світу – храм Артеміди. На жаль, храм не зберігся, від нього залишилося лише кілька колон. Зате інші споруди на території Ефеса вражають уяву. Найвідоміша будівля в місті – це бібліотека Цельса.
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x