м. Львів вул. Вітовського, 29 office@hittravel.com.ua
Цікаві факти про острів Кіпр

Кіпр – третій за площею острів у Середземному морі, що користується великою популярністю серед туристів. Курорт може порадувати відпочиваючих не тільки чудовими пляжами, але і багатою екскурсійною програмою. А також цікавими історичними та не тільки фактами. І сьогодні ми у Хіт Тревел вирішили розповісти саме про них.

 1. Існує дві версії походження назви острова. Від слова «кипарис», бо ці дерева ростуть тут у великих кількостях. Або від слова «cuprum», яке в перекладі з латинської означає «мідь». Раніше на острові активно добували цей метал.
 2. На Кіпрі лівосторонній рух. Кермо у автомобілів, навіть у прокатних, знаходиться праворуч. Такі правила були встановлені ще англійцями-колонізаторами. Якщо ви звикли до правостороннього руху, будьте пильні. Пасажирам і водієві в обов’язковому порядку необхідно користуватися ременями безпеки під час поїздки.
 3. Символом Кіпру вважаються ослики. Найчастіше вони зустрічаються в невеликих селах і на фермах, де їх використовують в якості робочої сили.
 4. На острові майже завжди сонячна погода. Сонце на Кіпрі світить в середньому 322 дні на рік! Якщо в літні місяці іноді з’являються хмари, кіпріоти перебувають на сьомому небі від щастя. Відпочинок на пляжах острова найбільш популярний з травня по середину жовтня.
 5. Нікосія – єдина розділена столиця в світі. Так, Нікосія – остання столиця в світі, яка розділена між двома націями. У північній частині острова знаходиться «Турецька Республіка Північного Кіпру».
 6. 80% жителів острова сповідують християнство. За версією деяких вчених, Кіпр навіть був першою у світовій історії християнською державою. Тут збереглися церкви і монастирі Візантійської епохи.
 7. На Кіпрі розмовляють на трьох мовах: в північній частині – на турецькій, в південній – грецькій, а в курортних зонах англійською.
 8. З 1925 по 1960 рік Кіпр був англійською колонією. Про ці часи нагадує лівосторонній рух і англійські розетки. Цікаво, що 2% від загальної площі острова все ще належить Великобританії – тут знаходяться їх військові бази. Тому технічно у Кіпру є сухопутний кордон із Великобританією.
 9. На Кіпрі стільки котів, скільки немає в жодній іншій країні світу! Однак це не випадковість. Цих тварин сюди привезла Свята Єлена – мати Костянтина Великого в IV столітті. На острові панувала посуха, під час якої було повно отруйних змій. Кішки повинні були бути ефективними приборкувачами. Їх доставили на кораблі на південь острова. Першим місцем проживання котів став прилеглий монастир, де монахи почали годувати і доглядати за тваринами. Цей монастир існує донині, а називають його Котячим Монастирем Святого Миколая.
 10. Богиня Афродіта родом з Кіпру. Саме на Кіпрі біля його узбережжя народилася Афродіта – грецька богиня краси і родючості, що виникла з морської піни. Поруч з Пафосом знаходиться Скала Афродіти, яка також оповита легендами.
 11. Національний напій на острові – виноградний самогон. Кіпр – острів винограду, і з нього тут готують не тільки вино, але і самогон – зіванію. Її можна знайти в будь-якому супермаркеті або спеціалізованому магазині. Вона дуже популярна серед кіпріотів, і можна сміливо сказати: зіванія – улюблений міцний напій остров’ян.
 12. На Кіпрі є банани. Хто б міг подумати, що не тільки країни Південної Америки, але і Кіпр спеціалізується на вирощуванні бананів. Однак це трохи інший сорт, що відрізняється від того, який продається в магазинах. Фрукти набагато менші і зеленіші, але за смаком вони практично не відрізняються від своїх жовтих братів.
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x