Останнім часом відпочинок в Чорногорії приваблює все більшу кількість туристів, які прагнуть відпочити в комфортабельних готелях та помилуватися мальовничими краєвидами. А також – купатися в чистому морі та відвідати місцеві пам’ятки. Однак в той же час навколо Чорногорії досі є багато міфів, і кілька з них ми вирішили розібрати.
1. Відпочинок у Чорногорії дорогий
Чорногорія – місце, де кожен турист може дозволити собі відпочинок з розвагами на будь-який бюджет. Великий вибір апартаментів і готелів від недорогих до розкішних. Всі вони – з ресторанами і кафе зі смачною і недорогою їжею під фонову музику. Окрім того, є раннє бронювання та інші вигідні пропозиції.
2. Відсутність піщаних пляжів
Багато хто вірить в те, що в Чорногорії всього два піщані пляжі. При цьому вхід на ці пляжі занадто дорогий. Насправді це не відповідає дійсності. Пляжі піщані є, хоча й правда значна частина пляжів галькові-піщані. Міф з’явився зокрема з тієї причини, що туристи облюбували пляж в Ульцине, який вважається найбільшим і в довжину досягає 13 кілометрів. Піску там дійсно небагато. От і народився міф, що всі інші пляжі галькові.
Окрім того, чорногорці піклуються про те, щоб відпочинок з дітьми був безпечним. Тож тут часто засипають гальку привізним піском. Тому краще летіти на відпочинок на початку або в кінці, але про всяк випадок все ж запастися спеціальним взуттям, яка захистить ноги.
3. Мовний бар’єр
Деякі думають, що без знання англійської мови не варто приїжджати в Чорногорію. Навіть є російськомовні сайти для оренди авто, оформлення страховки. І самий хвилюючий момент: власники апартаментів, офіціанти в ресторанах і продавці магазинів на узбережжі хоч трохи, але розмовляють російською. Окрім того, тут також поширена англійська. А із напливом українських туристів можна почути навіть рідну мову. Варто тільки говорити простіше та повільніше – і у вас не виникне жодних проблем, на відміну від більшості європейських країн.
4. Острог та Василь Острозький
Це цікавий історичний міф. Туристи прагнуть потрапити в монастир Острог, щоб поклонитися мощам Василя Острозького. Майже всі гості вважають, що Василь Острозький заснував монастир. Тому його і назвали Острог. Однак монастир існував ще до того, як в ньому з’явився Василь. Звичайно, завдяки Острозькому він став виглядати інакше, але сам святий не є засновником монастиря.
5. Пераст та ЮНЕСКО
Ще один цікавий міф із категорії культурної програми. Вважається, що місто Пераст знаходиться під захистом ЮНЕСКО. У цьому впевнені як жителі самого Перасу, так і туристи. Власники готелів звертають на це особливу увагу потенційних гостей. Звісно ж в це легко повірити, побачивши неймовірну красу навколо. Але це не так. Чорногорія прекрасна, але це не означає автоматичного внесення її пам’яток будь-куди. Зараз в той самий список ЮНЕСКО включені лише два чорногорських об’єкта – це Котор і національний парк Дурмітор.