м. Львів вул. Вітовського, 29 office@hittravel.com.ua
5 цікавих фактів про материкову Грецію

Греція – цікава країна з багатовіковою історією і традиціями, колиска багатьох наук. Вона знайома всім нам зі шкільних курсів історії та знаменитих давньогрецьких міфів. І по жартівливій знаменитій фразі про те, що «у Греції все є». Але реальність дещо відрізняється від навіяних міфологією уявлень. Тож ми у Хіт Тревел вибрали 5 цікавих фактів про материкову Грецію.

1. Греки – фанати власної історії. 

Улюблена приказка: «Коли інші народи ще лазили по деревах, греки вже страждали від холестерину». Звучить дещо зарозуміло, але при цьому справедливо. Адже на думку вчених, грецькій мові понад 4 тисячі років, а писемності – понад 3 тисячі. Слово «варвар» пішло саме від греків, які так зневажливо називали племена, що не знали їх мови.

Вражаюче, але греки постачали оточених турків свинцем, щоб ті не руйнували найдавніші пам’ятники. Це було під час війни за незалежність з Османською імперією. Оточені в Акрополі турки почали добувати свинець з елементів найдавніших колон. Щоб зупинити такий вандалізм, грецькі воїни самі стали поставляти матеріал для куль ворогам. Нелогічно, але показово.

 2. Старовинні сувеніри – підробка?

Знамениті мармурові сувеніри з Акрополя насправді – сучасна підробка. Їх спеціально розкидають, щоб туристи змогли собі взяти на пам’ять «стародавній» камінь. Так греки захищають істинні історичні цінності від замаху з боку любителів сувенірів.

3. Суцільна архітектурна пам’ятка

З точки зору архітектури, Греція не просто унікальна – вона сама має право називатися історичною та архітектурною пам’яткою. Різні свідоцтва колишньої величі зустрічаються буквально на кожному кроці, в деяких містах – кожні 100 метрів! Знайдені найдавніші будівлі і статуї дбайливо відновлюються. Так було, наприклад, зі скарбницею афінян в Дельфах, її вік датується VII століттям до н. е. А при будівництві єдиного метрополітену в Афінах було знайдено чимало стародавніх скульптур, тож після реставрації вони прикрасили сучасні станції.

 4. Грецька гостинність та грецька пунктуальність

Греки дуже товариські, можуть навіть запросити малознайому людину в гості. За місцевими традиціями це означає дружбу. Відмовитися від такого візиту – значить образити господаря. Порада: обов’язково беріть з собою фрукти або солодощі, бо з порожніми руками тут в гості не ходять.

В той же час місцеві можуть запізнитися на зустріч, або скасувати її буквально за кілька хвилин до призначеного часу. Подібна неквапливість тут норма та образ життя.

Туристам слід приготуватися до незвичайного режиму роботи: більшість супермаркетів і магазинів закриваються рано, а вечорами працюють тільки маленькі кіоски і кафе.

5. Правила дорожнього руху – що це?

Корінні жителі практично не дотримуються правил дорожнього руху, причому, що водії, що пішоходи. Але туристам таких порушень не прощають. Це доволі специфічна особливість, до якої спочатку важно звикнути. Особливо у багатолюдних містах, на кшталт Афін.

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x