м. Львів вул. Вітовського, 29 office@hittravel.com.ua
Чому варто відвідати Луксор

Луксор – це приголомшливий скарб Єгипту. Саме з цього поселення починається історія держави. Луксор притягує туристів зі всіх країн своєю багатою історією та численними храмами, що таять в собі таємниці, міфи, легенди. Тож ми у Хіт Тревел хочемо детальніше розповісти, чому варто відвідати Луксор.

Місто двох берегів

Єгиптяни приділяли велику увагу загробному життю та поклонінню богам. Священна річка Ніл розділила місто на дві частини: одна з них отримала назву «місто мертвих», інша іменується «містом живих». Живі жили в палацах і храмах, повернутих фасадом до сторони, де сходило сонце. Місто «мертвих» звели там, де сонце сідало, на західному узбережжі Нілу. Тут збудовані гробниці висотою в 4 метри.

Унікальні храми: Карнакський і Луксорський 

Унікальними з точки зору архітектури і історії є Карнакський і Луксорський храми. Ці комплекси вражають своєю величчю. Два міста колись з’єднувала алея, по різні боки від якої сиділи сфінкси, що охороняють таємниці Стародавнього Єгипту.

Луксорський Храм був побудований при правлінні фараонів Аменхотепа і Рамзеса. Початок був покладений Аменхотепом III, який і закликав єгиптян до поклоніння єдиному божеству. Згодом єдиним для всіх став бог Амон-Ра. Завершив будівництво Рамзес II, і вже за його часів храм присвятили трьом богам: Амону і його сім’ї, дружині Мут і їх синові Хонсу. Протягом багатьох років кожен з фараонів добудовував у храмі щось своє.

При в’їзді в Луксор височіють 20-метрові статуї фараона Аменхотепа (Колоси Мемнона). Вони повинні були охороняти храм. При вході в храм знаходяться ще дві величезні фігури Рамзеса та гранітовий обеліск. Усередині розташовані колони, прикрашені ієрогліфами та зображеннями фараонів, богів, священних тварин. Не залишить байдужими і величезна фігура жука-скарабея.

На східному узбережжі розташувався Карнакський Храм– важливе святе місце Стародавнього Єгипту. У найбільшому залі налічується близько 134 колон, кожна з них висотою понад 20 метрів, сам комплекс розкинувся на 1,5 км. Будівництво храму велося за правління Рамзеса і Сеті I.

Долина Царів та Цариць

Місто мертвих складається з двох долин: Царів і Цариць. У цих долинах відбувалося поховання фараонів. У Долині Царів налічується понад 60 усипальниць. Для туристів відкрита гробниця Тутанхомона, Рамзеса і Аменхотепа. Гробниці будувалися ще за часів правління фараонів. Будівництво завершувалося тільки після їх смерті. Якщо усипальниця була готова за життя фараона, це вважалося поганою прикметою.

Гробниці вирубували в скелі. Фараон, що прямує в загробне життя, зобов’язаний був пройти через 12 воріт протягом 12 годин. В кінці шляху його зустрічали боги, яким він поклонявся. Сповідь визначала його подальшу долю, в якій світ він піде: або вічне життя на небі, або в пекло до чудовиськ.

Неподалік від Долини Царів розташувалася Долина Цариць, де поховані супутниці фараонів і їх діти. Піраміди розкрадали, тому стали зводити невеликі споруди. Але це не допомогло, і вціліла лише гробниця Тутанхамона. Значний інтерес представляє усипальниця цариці Сеті I, прикрашена чудовими барельєфами, з розписом із золота. Стеля виконана у вигляді неба з розсипом зірок.

Храм цариці Хатшепсут має незвичайну для Стародавнього Єгипту архітектуру. За розпорядженням цариці гробницю побудували в глибині долини, далеко від інших храмів. Храм цариці Хатшепсут назвали «священних зі священних».

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x