Хіба можна по-повній відгуляти свою відпустку і не знайти в валізі місця для сувенірів? Особливо, коли мова йде про колоритний Єгипет. Ми у Хіт Тревел вже з’ясували, на що варто звернути увагу та що привезти.
- Скарабей. Найпопулярніший сувенір з Єгипту – це, безумовно, жук-скарабей, символ бога Сонця Амона-Ра. Це своєрідний символ країни, який складно з чим-небудь сплутати. Вони користувалися неймовірною популярністю ще в епоху фараонів, тобто більше 4 тисяч років тому. Зараз же їх роблять зі срібла, золота, бірюзи, лазуриту, малахіту та інших кольорових каменів. Вважається, що жук-скарабей приносить щастя й удачу своєму власникові.
- Різноманітні амулети. Ну, куди ж без них? Найпростіший, надоступніший та найкомпактніший варіант. Всі ці кішки різних розмірів, верблюди, піраміди зможуть приємно здивувати свого нового власника.
- Малюнки на листах. Незважаючи на свою достатню ламкість при випадковому згинанні, зображення на бананових листах досить популярні серед мандрівників. Недорого та дуже незвичайно.
- Ювелірні вироби. Єгипетське золото високо цінується у всьому світі. Його відрізняє незвичний для багатьох яскраво-жовтий колір. Різноманітні підвіски та браслети з єгипетськими мотивами можна купити практично в будь-якому ювелірному магазині. Якщо ви любитель срібла, то вважайте, що вам повезло: срібло в Єгипті коштує в 3-4 рази дешевше за золото, при цьому якість залишається на висоті. Бажано все ж купувати ювелірні вироби в великих ювелірних магазинах, щоб бути впевненим у їхній якості.
- Картуш. Це традиційний єгипетський сувенір, що представляє собою невеликі срібні або золоті овали з вигравіруваним на них майстром ім’ям людини, для якої і призначений подібний подарунок. При цьому вважається, що ні в якому разі не можна робити такі покупки особисто для себе.
- Ефірні олії. Однак доведеться запастися часом для того, щоб підібрати щось цікаве, бо варіантів більш ніж достатньо. Перевагу ж варто віддавати виключно густим і сильнопахнучим рідинам.
- Каф-Марьям. Це єгипетські кошики з висохлими пучками трави, що є обов’язковим атрибутом незліченних сувенірних крамничок. Кажуть, що варто лише поставити цей сухостій в воду на кілька днів, і він оживає та починає цвісти крихітними квітами небесно-блакитного кольору.
- Єгипетські музичні інструменти. Шукати такі необхідно в невеликих недорогих магазинах смичкових і струнних інструментів. Дуже цікавий та колоритний сувенір для творчих людей.
- Кальяни. Та різноманітні аксесуари для них. Можна придбати як цікаві декоративні моделі, так і «справжні кальяни».
- Східні спеції. Справжні східні спеції не мають нічого спільного із асортиментом наших крамниць. Але треба визнати, що за якісний продукт доведеться віддати досить чималу суму. Проте погодьтеся, що не дарма ж свого часу багато мореплавців були готові «віддати душу морському дияволу» за маленький мішечок подібних прянощів.
- Єгипетська бавовна. Особливою повагою і популярністю користується єгипетська бавовна. Вироби з неї досить довговічні, не втрачають форми і кольору протягом тривалого часу, хоч і відрізняються високою ціною.
- Чай каркаде. Він, мабуть, і не вимагає ніякої презентації. Яскравий і смачний, він п’ється як в холодному, так і в гарячому вигляді.
- Ласощі. Манго, фініки, дині, місцевий джем чи мед, солодощі – все це стане у нагоді, якщо звичайні сувеніри – не ваш вибір.