м. Львів вул. Вітовського, 29 office@hittravel.com.ua
Топ 5 місць Єгипту, які треба відвідати

Єгипет – країна відома всім від малого до великого. Курорти Хургада і Шарм-ель-Шейх, піраміди, Каїрський музей, Луксорський храм і готелі за системою «все включено» – все це сучасний Єгипет. І сьогодні ми в Хіт Тревел хочемо поділитися із вами власним рейтингом Топ 5 місць Єгипту, які треба відвідати.

1. Піраміди

Піраміди Гізи настільки древні, що навіть дуже багата уява навряд чи зможе наблизити до них. Це справжнє чудо стародавнього світу! Єдине з семи, що дійшло до наших днів. Але в Єгипті є ще давніші піраміди, і не менш чудові. Наприклад, всього в 30 км від Каїру, в Саккарі, знаходиться найдавніша і найбільш незвичайна зі збережених у світі архітектурних споруд – ступінчаста піраміда Джосера, яка була побудована близько 2650 року до н.е. А в Дахшурі чудово збереглася Північна або Рожева піраміда, назва якої походить від кольору каменю з якого вона зроблена. Сьогодні вона третя за висотою серед всіх єгипетських пірамід, а в період свого зведення була однією з найвищих споруд на землі. Від Рожевої піраміди добре видно піраміду Ламана, яка отримала своє ім’я за незвичайну форму. Всі ці піраміди дивні і унікальні, і варті того, щоб їх побачити.

2. Луксор

Це Луксорський і Карнакський храми, Долина Царів та Храм цариці Хатшепсут. Карнакський храм – це найбільша культова споруда Стародавнього світу. Він будувався він протягом багатьох століть фараонами різних династій, і все це, безумовно, потрібно побачити. Зовсім поруч, на іншому березі Нілу, знаходиться другий за величиною храмовий комплекс після Карнака – Мединет-Абу. Він ніби зійшов зі сторінок підручника історії Стародавнього світу.

3. Абу-Сімбел

На півдні Єгипту, в Асуані, знаходиться інше чудо світу – Абу-Сімбел. Два приголомшливих храми вирізані прямо в скелі з пісковика. Їх будівництво почалося ще в 1257 році до н.е, за наказом одного з найвідоміших та найвпливовіших фараонів Єгипту Рамзеса II. Фараон наказав розмістити біля входу чотири статуї самого себе, кожна з яких має висоту 20 метрів. Храм справляє враження як зовні, так і всередині. Створюється повне відчуття, що стародавні єгиптяни тільки що його покинули. Малий храм присвячений коханій дружині Рамзеса II – цариці Нефертарі. Фасад його прикрашений шістьма великими статуями цариці. Храмовий комплекс Абу-Сімбел дивний не тільки своєю архітектурою, але і тим, що в результаті унікальної реконструкції в 1970 році його перенесли на інше місце: розпиляли на блоки, розібрали і перенесли вище, де знову зібрали. Викликано це було різким збільшенням рівня води в сусідньому озері Насер в зв’язку зі спорудженням дамби, і загрозою затоплення храмів.

4. Храми любові і смерті

Складно відшукати більш вражаюче місце, ніж Храм бога смерті Абидос. Тут по стародавнім віруваннями перебував бог загробного світу Осіріс. Саме для нього, ще в 13 столітті до н.е., побудували храм, який став перлиною Абидоса. Він зберігає багато таємниць і загадок, як і розпис на його стінах. На зворотному шляху ви потрапите в Храм Дендери. Він був присвячений прекрасній богині Хатхор, дочці бога сонця, яка вважається символом жіночності і материнства. Від неї, за віруваннями стародавніх єгиптян, бере свій початок життя. Від неї, за віруваннями стародавніх єгиптян, бере свій початок життя. Храм і сьогодні виглядає просто фантастично. Він має незвичайну форму стародавнього музичного інструменту єгиптян, який за легендою мав магічні властивості. Його вібрація розсіювала негативні емоції і думки.

5. Ніл

Розповідаючи про Єгипет не можна не сказати про велику річку Ніл. Це не тільки численні легенди, а ще й фантастичні краєвиди. Під час водної прогулянки можна побачити саму величну річку, мальовничі береги і чудовий захід сонця. І досі Ніл виглядає надзвичайно урочисто.

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x