Цікаві факти про єгипетські піраміди

Піраміди – єдине з семи чудес світу, що дійшло до наших днів. Протягом декількох тисяч років люди не перестають захоплюватися їх вражаючими масштабами, а вчені продовжують вести дослідні роботи, здійснюючи одне відкриття за іншим. Чим же так незвичайні ці споруди? Ми у Хіт Тревел хочемо поділитися з вами найцікавішими фактами!

  1. Всього на території, яка колись належала Стародавньому Єгипту, було виявлено 140 пірамід різної висоти.
  2. Всі відомі піраміди Єгипту були збудовані на західному узбережжі річки Ніл. Вражає той факт, що всі їх межі чітко зорієнтовані по сторонах світу.
  3. Три великі єгипетські піраміди побудовані чітко під трьома зірками сузір’я Оріона.
  4. Для зведення пірамід використовувалися блоки з вапняку, скріплені будівельним розчином. Імовірно камінь добувався в найближчих каньйонах, а наверх його піднімали за допомогою пандусів. Дивовижно, що блоки ідеально рівні і настільки щільно один до одного прилягають, що між ними не пройде і лезо ножа.
  5. Якщо скласти всю масу блоків піраміди Хеопса, вийде колосальна цифра – 5 мільйонів тон. До речі, аж до 19 століття саме цю споруду вважали найвищою в світі. Рекорд належав їй 3871 рік, доки в Англії в 1311 році не побудували Лінкольнский собор. Початкова висота піраміди Хеопса становила 146,5 метрів.
  6. Найнижчою вважається піраміда Менкаура. Її висота не перевищує 66 метрів. Також вона вважається найпізнішою з усього комплексу.
  7. Велика піраміда в Гізі складається з 2,3 мільйонів блоків вагою від 2 до 30 тонн кожен.
  8. Найдавнішою визнана піраміда Джосера, яку побудували приблизно 4,5 тисячоліття тому. Це 27 століття до нашої ери!
  9. Першим архітектором пірамід був Імхотеп – ерудований інженер та лікар. Згідно з історичними свідоцтвами, саме він – творець проекту великої Піраміди Джосера.
  10. Найбільші споруди поступово зменшуються. Відомо, що піраміда Хеопса втратила майже 8 метрів від своєї первісної висоти.
  11. Єгиптяни замуровували в піраміди незліченні багатства. У гробниці складалося все – від коштовностей до грошей і предметів побуту. Вважалося, що мертвим необхідно все це, щоб забезпечити комфортне існування в потойбічному світі.
  12. Існує поширена думка, що зведенням пірамід займалися тільки раби, проте це не зовсім так. Велика частина будівельників – вільнонаймана робоча сила.
  13. До кінця невідомо, скільки людей займалося будівництвом однієї піраміди, але не виключено, що бригади складалися з 100 тисяч працівників.
  14. Всередині пірамід можна побачити детальні зображення, що відображають всі етапи будівництва.
  15. Дві найбільші піраміди зводилися в два етапи. Чому будівництво було призупинено, з’ясувати, поки не вдалося.
  16. Методи будівництва постійно змінювалися і вдосконалювалися – більш «молоді» піраміди помітно відрізняються від своїх попередниць.
  17. Незважаючи на те що вони розташовані посеред спекотної пустелі, всередині пірамід зберігається порівняно невисока температура – приблизно 20 градусів.
  18. Вчені, які здійснювали заміри найвищої піраміди, з’ясували, що її периметр, розділений на дві висоти, в підсумку дає число Пі з точністю до однієї стотисячної. Тож їх однозначно будували за чіткими математичними розрахунками!
  19. Аль-Азіз – правитель курдів – намагався знищити піраміди. Але у нього вийшло тільки залишити невеликий дефект на стінці піраміди Менкаура.
  20. Щоб зупинити процес руйнування, влада Єгипту заборонила підніматися на вершину пірамід. На порушників закону чекає великий штраф і депортація з країни з подальшою забороною на в’їзд.
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Ми знайдемо вам найкращий тур!

Залишіть заявку, вам перетелефонує наш менеджер та запропонує найкращі варіанти турів виходячи з вашого бюджету та побажань

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.